Ümitköy Dershane

11 Nisan 2020

Ümitköy dershane olarak, çağımızın gereklerine uygun, güler yüzlü ve iletişim odaklı personel kadrosu, alanında uzmanlaşmış deneyimli eğitmenleri ile birlikte, görsel ve işitsel içerikleri ders ortamında etkin bir şekilde öğrencilerimizin erişimine sunabilecek materyallerle donatılmış, eğitim standartlarına uygun sayıda öğrenci için hazırlanmış akıllı sınıflarımızda, öğrencilerimize en etkin en etkili eğitimi sunuyoruz. Okul müfredatlarına paralel hazırlanmış programlarımızın yanı sıra, öğrencilerimizin gireceği her sınav için özel çalışma planlarımız ve bu sınavlara hazırlık sürecinde her bir öğrencimizde gözlemlediğimiz veya öğrencinin talebi doğrultusunda uyguladığımız birebir etüt programları ile öğrencimizin eksik öğrenmelerini tamamlarken motivasyonunu da en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Ümitköy Dershane, eğitime sadece bilgi, bilginin aktarımı veya sınav başarı ortalaması olarak bakmaz bütüncül bir yaklaşımla öğrencinin öğrenme isteğini arttırmayı, stres yönetimini, neşeli bir ortamda kolektif öğrenmeyi, öğrenilen bilgilerin çözüme ve başarıya nasıl dönüşeceği konusunda öğrenciyi çeşitli yaş gruplarına uygun mini seminerler ve birebir rehberlik hizmeti ile bilgilendirir. Öğretmenlerimiz, pedagojik ve formasyon eğitimlerini almış ve bu konularda deneyimleri ile uzmanlaşmış olduklarından ve günümüzün modern eğitim bilimlerinde ki gelişmeleri yakından takip ettikleri için öğrenci merkezli bir yaklaşım ile eğitim vermektedirler. Donanımlı bir eğitim merkezi olmamızın yanı sıra okula yardımcı, okul ödevlerinde ve okul dersleri ile ilgili eksikliklerde tamamlayıcı bir alternatif olarak öğrencilerimize gerekli desteği sunuyoruz.

Ümit köy Dershane için sayısal veriler ve istatistikler başarı için amaç değil birer araçtırlar. Uygulayacağımız her sınıfa uygun düzenli deneme sınavlarının sonuçları ölçme ve değerlendirme uzmanlarımız tarafından kayda alınıp her öğrencimizin dönem boyunca başarı grafiğini çıkarıyoruz ve bu grafiğe göre öğrencimizin başarıya ulaşması için öngörülen önerileri ve planları uyguluyoruz. Devamsızlık veya herhangi bir olumsuzluk gözlemlendiğinde öğrencimizin velisi ile irtibata geçip koordinasyonu sağlayıp tedbirlerimizi alıyor ve velileri düzenli bilgilendiriyoruz. Her öğrencimizi geleceğimize atılan bir imza olarak değerlendirdiğimiz ve her öğrencimizin hayatına başarılı bir şekilde devam etmesini istediğimiz için nitelikli idari personelimiz ve her biri alanında uzman ve çok değerli öğretmenlerimizden oluşan eğitim kadromuz ile yanınızdayız.